Videokonferencija u sklopu eTwinning projekta Robotic Challenge

Od početka školske godine učenici osmog razreda sudjeluju u eTwinning projektu Robotic Challenge. Kako se bliži kraj projekta, organizirali smo online susret s partnerima iz turske škole Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu, Tekkeköy - Samsun tijekom kojeg su učenici prestavili svoje škole i sebe, te radove koje su izradili tijekom projekta. Susret je realiziran putem Skype videopoziva u srijedu, 16. svibnja 2018. u dva dijela tijekom izborne nastave informatike.

Videokonferencija je počela u 14:00 sati, a završila u 16:00 sati. U prvom dijelu sudjelovali su učenici 8. b razreda pod vodstvom učenica Eme Balent i Eme Bilaver koje su na engleskom jeziku predstavile našu školu i grad Čakovec. U drugom dijelu učenike 8. a razreda vodili su Noa Kresta i Vito Strahija koji su pripremili deset pitanja za naše partnere, vezano za njihovu školu i robotičke aktivnosti. Učenici iz Turske u prvom dijelu susreta najprije su se predstavili, a zatim pokazali nekoliko zanimljivih projekata koje su izradili uporabom Ozobota, mBota i Arduina.

videokonferencija eTwinning projekt Robotic Challenge

Nakon toga, naši robotičari Fran Železnjak i Hrvoje Vurušić demonstrirali su robotsko spašavanje žrtve koje su realizirali s Fischertechnik robotom. Zadatak robota je da u ograđenom prostoru poligona pronađe predmet koji simbolizira žrtvu, da dođe do njega i spasi "žrtvu", tj. odgura predmet do crnog trokuta na tlu u jednom od kuteva poligona koji predstavlja sigurnu zonu za žrtvu. Učenike je za ovu demonstraciju pripremio učitelj Gordan Bartolić.

Videokonferencija eTwinning projekt Robotic Challenge

Učenike iz Turske zanimao je i naš rad s BBC micro:bitom i tetrapak roboti koje smo izradili tijekom prvog polugodišta, a pokazali su nam i njihov sličan projekt. Naše učenike je zainteresirao projekt iz Turske kojim su povezali ovogodišnju temu eTwinninga kulturnu baštinu i robotiku, što je posebno obradovalo učenike iz Turske.

videokonferencija eTwinning projekt Robotic Challenge

Kao iznenađenje, javila se naša učenica Qamile Ramadani koja poznaje i turski jezik te je oduševila učenike iz Turske razgovorom na njihovom materinjem jeziku.

Videokonferenciju je organizirala učiteljica informatike Iva Naranđa, a učenici su aktivno sudjelovali i samostalno vodili susret za što ih posebno pohvaljujemo. Spomenimo i to da su u videokonferenciji sudjelovali naši učenici koji su ostvarili vrijedne rezultate na županijskim natjecanjima i bili plasirani na državne razine natjecanja iz engleskog jezika i robotike. Sudjelovanjem u ovom online susretu još su jednom pokazali svoje znanje stranih jezika, razvijenost komunikacijskih vještina, sposobnost timskog rada, projekte iz robotike te izvrsnost.

Videokonferencija eTwinning projekt Robotic Challenge

Pano koji smo uredili prethodnog tjedna povodom Dana eTwinninga, a na kojem je predstavljen projekt Robotic Challenge bio je prigodna pozadina za ovaj događaj. Do kraja projekta učenici će izraditi završnu prezentaciju svih projektnih aktivnosti i sudjelovati u evaluaciji projekta.

Videoconference - Robotic Challenge by Slidely Slideshow

objavio: Iva Naranđa   datum: 17. 5. 2018.

UDŽBENICI 2018-19

Popis udžbenika za šk. god. 2018./2019. jednak je popisu za 2014./2015.

Učenici 5. razreda dobivaju geografski atlas koji koriste do 8. razreda.

Učenici 1. razreda udžbenike će dobiti prvi nastavni dan u školi.

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

Centar za sigurniji internet

HAKOM brošura