ZAVRŠENA AKCIJA "STARI PAPIR ZA SADNICE STABALA"

22. i 23. rujna 2011. proveli smo prvu ovogodišnju akciju prikupljanja starog papira.

Našom akcijom spasili smo 70 stabala od sječe.

Prikupljeni novac upotrijebit ćemo za sadnju i njegu novih stabala u dvorištu naše škole. Akcija sadnje drveća planirana je za kraj listopada, jer su tada najpovoljniji uvjeti za sadnju mladih sadnica.

Iduće akcije prikupljanja starog papira provodit ćemo svakog mjeseca pa vas ovim putem pozivamo da i dalje prikupljate stari papir!

ZAVRŠENA AKCIJA PRIKUPLJANJA STAROG PAPIRA

Povodom Međunarodne godine šuma, ali i zato jer smo ekološko osviješteni građani RH, 22. i 23. rujna 2011. (četvrtak i petak), organizirali smo prvu ovogodišnju akciju prikupljanja starog papira. Zamolili smo sve roditelje, učitelje i djelatnike naše škole da se priključe akciji, kao i da što više motiviraju učenike.

Kontejner tvrtke Unimer za prikupljanje starog papira nalazio se u dvorištu naše škole dana 23.9.2011. (petak) od 8,00 - 15,00 sati.

Cilj akcije bio je senzibilizirati naše učenike, roditelje... po pitanju ekologije, te na taj način obilježiti Međunarodnu godinu šuma 2011.

Naša je škola prikupila 3.440,00 kg starog papira, te time zaradila 1.442,00 kn. Učenici 3.b razreda posebno su se iskazali, prikupivši 1.320,00 kg starog papira. Za usporedbu – za proizvodnju 1 tone (1000 kg) papira potrebno je posjeći 20 stabala. To znači da smo našom akcijom spasili 70 stabala od sječe.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole koji su prepoznali važnost ove akcije i pomogli u prikupljanju papira. Posebno se zahvaljujemo tvrtki Printex i Pyrus jer bez njihove pomoći ne bismo uspjeli prikupiti čak tri  puna kontejnera papira.

Iduću akciju provest ćemo na proljeće pa vas ovim putem pozivamo da i dalje prikupljate stari papir!

STARI PAPIR

PRIKUPLJATI:

tiskani i ispisani papir (novine, časopisi, listovi papira, prospekti, katalozi, školske bilježnice, omotnice pisama)

papir i ljepenka za pakiranje (kartonske kutije, pakpapir, valovita ljepenka)

NE PRIKUPLJATI:

tanjuri i čaše za jednokratnu upotrebu, folije slične papiru (staniol, celofan), papir od pakiranja namirnica, kombinacije papir-plastika ili papir-kovina, salvete, maramice, ugljeni i metalizirani papir, plastificirane omotnice

Za proizvodnju jedne tone papira potrebno je oko 600.000 litara vode, 1.700 kWh električne energije i dva stabla.

RECIKLIRANJEM starog papira uštede se oba stabla, 2/3 energije i gotovo sva voda.

Odvojenim prikupljanjem papira čuvamo šume, ne zagađujemo vode, štedimo energiju, smanjujemo količinu otpada na deponijama.

RADIONICA NAŠE EKOLOŠKE GRUPE:

RECIKLIRANJE PAPIRA

Povodom Međunarodne godine šuma ekološka grupa II. osnovne škole Čakovec izradila je prigodne plakate o važnosti recikliranja papira. Cilj nam je educirati naše školske prijatelje  da je svaki komadić papira  dio prirode, u kojem je ugrađen dio Sunca, vode, tla, biljaka, energije, ali i budućnost svih nas. Vođeni tom vizijom po cijeloj smo školi rasporedili posebne kutije za odlaganje papira, dok smo plakate postavili u glavni hodnik škole. Zato nikada ne bacajte papir u koš za smeće, jer papir nije smeće.

Zahvaljujemo tvrtki „Unimer“ koja nam je donirala posebne kutije za odlaganje papira.

Ekološka grupa, voditeljica Marta Novak

EKOLOŠKA GRUPA

Zamisao za akciju prikupljanja starog papira predložila je učiteljica Julijana Marđetko nakon obrade književnoumjetničkih tekstova na temu šume i znanstvenog teksta Ozelenjavanje šuma.

"Ne postoji osoba koja nije sposobna napraviti više od onoga što misli da može."

Henry Ford

EU Code Week 2018

CodeWeek 2018

RASPORED SATI - uskoro

VREMENIK PISANIH PROVJERA - uskoro

UDŽBENICI 2018-19

Popis udžbenika za šk. god. 2018./2019. jednak je popisu za 2014./2015.

Učenici 5. razreda dobivaju geografski atlas koji koriste do 8. razreda.

Učenici 1. razreda udžbenike će dobiti prvi nastavni dan u školi.

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

Centar za sigurniji internet

HAKOM brošura