Dječji forum - učiteljica: Gordana Korent

Sudjelovali smo u obilježavanju Dječjeg tjedna u Čakovcu ...

Dječji tjedan 2008
Odrasli, slušajte nas!

Poznato je kako je grad Čakovec prijatelj djece, zato je od 6. do 12. listopada 2008. u našem gradu održan Dječji tjedan pod motom:˝Ljubav djeci prije svega. Odrasli, slušajte nas!˝
     Pred Centrom za kulturu sve je započelo krugom mira koji su činila djeca vrtića i škola. Nakon toga djeci se obratio dogradonačelnik grada Čakovca Nenad Hranilović s nekoliko riječi. Našu školu su predstavljali učenici od prvog do četvrtog razreda produženog boravka, pod vodstvom  Jasmine Đukes, u suradnji s učiteljicama razredne nastave Jasminom i Zoranom. Osnovna poruka na transparentu bila je ˝Odrasli, slušajte nas!˝, a učenici su i sami napisali nekoliko zanimljivih poruka roditeljima, poput ˝Zaštite me od droge!˝, ˝Ne lažite mi!˝, ˝Htio bih reći što mislim.˝ Djevojčice su nosile crvene papirnate mašne s nacrtanim porukama, a dječaci žute kravate te dijelili žute balone.  Program je započeo predstavom˝Ogledalce˝ kazališne skupine Trinaestići. Iz Druge osnovne škole nastupao je Vanja, učenik drugog razreda i plesna skupina koja je izvela plesnu točku pod nazivom ˝Ples vjeverica.˝
     Program je nastavljen u četvrtak predstavom za djecu u Centru za kulturu pod nazivom ˝Plesna groznica˝. U devet sati i trideset minuta u Trećoj osnovnoj školi Čakovec, na Dječjem forumu, prisustvovalo je pet učenica Druge osnovne škole: Petra Korent,8.a,Mateja Kerovec,8.b, Martina Laptoš,5.b, Karla Sabolić,5.b i Nina Laptoš 2.a pod vodstvom učiteljice razredne nastave Gordane Korent. Održana je radio-emisija o radu Dječjeg foruma. U jedanaest sati ispred Centra za kulturu radio se plakat s porukama, a u dvanaest sati bio je prijam kod župana Međimurske županije Josipa Posavca. Osim naše škole na Dječjem forumu sudjelovale su još tri škole: Treća osnovna škola Čakovec, Prva osnovna škola Čakovec i Osnovna škola Kuršanec.
     Sudionici Dječjeg tjedna ispričali su nam svoje dojmove kazujući nam kako je to bilo jedno nezaboravno iskustvo.

tekst pripremili članovi novinarske družine: Bruno Blažeka, 8.a i Monika Ludaš 8.a

Dječji tjedan 2008

« Listopad 2017 »