2021-09-29 19:40:33

Novi eTwinning projekti

Kao eTwinning škola, II. osnovna škola Čakovec u školsku godinu 2021. - 2022. ulazi s više novih eTwinning projekata koje vode učiteljica povijesti Snježana Odak Hrkač, učiteljica engleskog jezika Branka Lamza i učiteljica informatike Iva Naranđa. Pojedine projektne aktivnosti ostvarivat će se u suradnji s više učitelja škole.

 

U projektu Žene koje su mijenjale svijet sudjeluju učenici 8. razreda. Učenici će istraživati o položaju žena kroz prošlost te o pojedinim ženama koje su svojim radom i djelovanjem utjecale na promjene u društvu s naglaskom na zavičajnu povijest. Cilj projekta je poticati učenike na proučavanje prošlosti, razumijevanje sadašnjosti te stjecanje znanja za aktivno sudjelovanje u društvu. Učenici će razvijati kulturnu svijest i pojam identiteta, empatiju te uvažavanje i prihvaćanje različitosti, socijalne, komunikacijske i prezentacijske vještine, suradnju i timski rad. Promišljati će o razvoju ljudskih prava, te promicati ravnopravnost spolova.

TwinSpace

 

 

 

U projektu Kremenko sudjeluju učenici 6. razreda. Ovim projektom učenici proširuju kurikulum nastave povijesti i nastavne sadržaje prapovijesti, tj. kamenog doba. Učenici će istraživati lokalno, a suradnjom s partnerima projekta upoznat će arheološke lokalitete na nacionalnoj i europskoj razini na zanimljiv i kreativan način. Cilj projekta je da učenici kroz istraživanje prošire znanje i spoznaju kontinuitet života u našim prostorima te prepoznaju vrijednosti napretka i promjena kroz dugo vrijemensko razdoblje. Suradničkim aktivnostima partneri projekta kreirat će etape, tempo i obim rada. Predložiti digitalne alate i aktivnosti kako bi suradničkim aktivnostima ostvarili cilj projekta.

TwinSpace

 

 

 

eTwinning projekt Let's Explore the World of Technology pokrenule su učiteljice infomatike Iva Naranđa i Georgia Lascaris iz Grčke, a pridružili su se partneri iz više država. U projektu će sudjelovati učenici petog razreda u sklopu nastave informatike i polaznici izvannastavne aktivnosti eTwinneri. Glavna ideja projekta je omogućiti učenicima razumijevanje tehnologija u nastajanju kao što su Internet stvari, umjetna inteligencija i strojno učenje (IoT, AI i ML), njihov potencijal i rizike. Učenici će istražiti nove ideje o tome kako se tehnologija može koristiti za dobro i postizanje UN-ovih globalnih ciljeva održivog razvoja. Učenici će upoznati Scratch, BBC micro:bit i MS MakeCode te neke robotske komplete. Učenjem kodiranja učenici će usvajati strategije za rješavanje problema i projektiranje projekata. Učenici će stvarati vlastite projekte i raditi na zajedničkim zadacima s vršnjacima iz drugih zemalja. Učeći i razmišljajući o mogućnostima tehnologije i sigurnoj uporabi Interneta učenici bi trebali usvojiti navike za sigurnu i pozitivnu uporabu tehnologije.

TwinSpace

 

 

 

eTwinning projekt Climate Literate pokrenule su učiteljice Bilge Varel iz Turske i Iva Naranđa, a pridružile su se škole iz Portugala, Rumunjske, Grčke, Poljske, Litve, Španjolske, Bugarske, Italije i Turske. Iz naše škole sudjelovat će učenici osmog razreda koji polaze izbornu nastavu informatike i izvannastavnu aktivnost eTwinneri. Klimatske promjene globalni su problem, a obrazovanje o klimi jedan je od prioriteta Europske komisije. Glavni cilj ovog projekta je integrirati obrazovanje za klimu u školski kurikulum, osigurati da učenici postanu klimatski pismeni i skrenuti pozornost na klimatske promjene. Sudjelujući u projektu učenici će razvijati vještine timskog rada i uporabe informacijsko-komunikacijske tehnologije na siguran i pozitivan način, te razvijati komunikacijske vještine na stranom jeziku (engleski jezik).

TwinSpace

 

 

Stories Bring Us Closer 2020/22 je eTwinning projekt, koji se provodi paralelno s našim Erasmus+ KA229 projektom Stories Bring Us Closer, a obuhvatit će aktivnosti druge godine trajanja Erasmus+ projekta.

Glavni ciljevi projekta su povećati učeničku motivaciju za čitanjem, razvijati jezičnu pismenost u praksi, promicati socijalnu inkluziju i proširiti znanja o drugim zemljama i kulturama, a postizat će se pomoću svijeta priča i pripovijedanja.

U projektu sudjeluju učenici i učitelji razredne i predmetne nastave, školska knjižničarka, a voditeljica i autorica projekta je učiteljica engleskog jezika Branka Lamza. Projekt se provodi u suradnji s partnerskim školama iz Grčke, Španjolske, Švedske i Italije.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


II. osnovna škola Čakovec