Datum objave: 26. rujna 2024.
Kategorija: Aktivnosti | Ruski jezik

26. rujan 2024. Europski dan jezika

Europski dan jezika, inicijativa Vijeća Europe i Europske komisije, svake se godine slavi 26. rujna s ciljem podizanja svijesti o važnosti učenja jezika, promicanja bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe te poticanja cjeloživotnog učenja jezika, kako u školi tako i izvan nje.
Ruski jezik jedan je od svjetskih jezika koji igra važnu ulogu u međunarodnoj komunikaciji i kulturi. Za više od 150 milijuna ljudi ruski je materinji jezik, a službeni je u Rusiji, Bjelorusiji, Kazahstanu i nekim drugim zemljama. Također se koristi u znanosti, književnosti i umjetnosti te je jedan od šest službenih jezika Ujedinjenih naroda. Zahvaljujući bogatoj povijesti i književnoj tradiciji, ruski jezik nastavlja imati značajan utjecaj na svjetsku kulturu i znanost.
Učenici su na satovima ruskog jezika izradili plakat s simbolima Rusije koji naglašava njezino kulturno i prirodno bogatstvo! Bilo je poučno i zabavno!
Bilo je poučno i zabavno!