Centar znanja Međimurske županije bio je 9. i 10. svibnja domaćin trećeg STE(A)M festivala koji je održan u prostorima Metalske jezgre u Čakovcu. Navedeni festival, čiji je naziv akronim za spoj znanosti (Science), tehnologije (Technology), inženjerstva (Engineering), umjetnosti (Arts) i matematike (Mathematics), na inovativan i zabavan način potiče djecu i odrasle na učenje, otkrivanje i eksperimentiranje.
Istraživačima su postali i učenici II. osnovne škole Čakovec, točnije učenici 1. a razrednog odjela s razrednicom Gordanom Korent te učenici 4. c razrednog odjela s razrednicom Idom Veselovac, isprobavajući znanstvene recepte u kuhinji profesora Baltazara.
U sklopu navedenoga festivala održana je i druga radionica Malac genijalac mentalne aritmetike, u koju su se uključiti učenici 4. b razrednog odjela u pratnji razrednice Mije Vrenko, u sklopu koje su imali prilike upoznati se s načinom funkcioniranja abakusa te su se okušali u natjecanju rješavanja zadataka koje su osmislile instruktorice matematičarke.
Kako im je bilo, pogledajte u galeriji fotografija.
Mario Horvat
Fotografije: Mario Horvat, Gordana Korent, Ida Veselovac i Studio Žerjav