Datum objave: 10. rujna 2024.
Kategorija: Aktivnosti

Maturalac osmih razreda

U ranim jutarnjim satima 3. rujna 2024. godine učenici osmih razreda uputili su se na višednevnu terensku nastavu na Hvar u pratnji učiteljica Tine Smolković, Valentine Jozić Preksavec, Marijane Pintar, Nives Horvat i ravnateljice Snježane Odak Hrkač. Prvo odredište bio je Split u kojemu smo imali priliku upoznati se s njegovom bogatom kulturnom baštinom, obišli smo Dioklecijanovu palaču i stadion Poljud. Putovanje smo nastavili trajektom koji nas je odvezao do otoka Hvara. Smjestili smo se u Jelsi, a posjetili smo i Tvrdalj Petra Hektorovića u Starom Gradu. Sljedeći dan posjetili smo grad Hvar, a razgledavanje smo završili vožnjom brodom do Paklenih otoka. Dani su nam brzo prošli ispunjeni druženjem i uživanjem na ovom divnom otoku. Posljednjeg dana naše avanture posjetili smo Nacionalni park “Krka” i tako završili naše višednevno putovanje.
Puni dojmova, avantura i novih spoznaja vratili smo se u Čakovec 7. rujna spremni za posljednju godinu osnovnoškolskog obrazovanja.

Tekst i fotografije: Valentina Jozić Preksavec