Podaci za školsku godinu 2024./2025.

BROJ UČENIKA

1. do 4. razred: 185

5. do 8. razred: 237

UKUPNO: 422

BROJ RAZREDNIH ODJELA

1. do 4. razred: 9

5. do 8. razred: 11

UKUPNO: 20

BROJ DJELATNIKA

učitelja razredne nastave: 9

učitelja predmetne nastave: 31

stručnih suradnika: 3

produženi boravak: 3

ostalih djelatnika: 12

ravnatelj: 1

UKUPNO: 59

Učenici razredne nastave (od 1. do 4. razreda) pohađaju nastavu u dvije smjene (A smjena, učenici 1. i 4. razreda; B smjena, učenici 2. i 3. razreda).
Učenici predmetne nastave (od 5. do 8. razreda) cijelu školsku godinu pohađaju nastavu u jednoj (jutarnjoj) smjeni.

Školski prostor sastoji se od školske zgrade i sportske dvorane. Neto površina škole iznosi 2267 m2, dvorane 1597m2, a okoliša škole 18900 m2. Koristi se u obje smjene. Prostor je potpuno novi i ispunjava najviše kriterije za suvremeno odvijanje nastave. Nastava se odvija u 16 specijaliziranih učionica za sve predmete i razrednu nastavu. Uz učionice imamo i prostoriju za produženi boravak učenika, kabinet za informatiku, knjižnicu, blagovaonu za učenike i učitelje, 10 nastavničkih kabineta, zbornicu, upravne prostorije i arhivu. Sportska dvorana je sastavni dio škole. Izgrađena je po najvišim standardima. Mogućnost podjele dvorane na tri dijela pruža veliku racionalnost korištenja za potrebe nastave ali i za vanjske korisnike. Odlično je opremljena i u potpunosti iskorištena. Školska oprema i namještaj u potpunosti ispunjavaju sve zahtjeve s obzirom na status škole kao vježbaonice Učiteljskog fakulteta Zagreb – podružnica Čakovec.

Vanjski prostori škole su uređeni i obuhvaćaju:

1. Nogometno igralište
2. Rukometno igralište
3. Košarkaško igralište
4. Atletsku stazu
5. Atletska borilišta (jama za skok u dalj, bacalište)