Poštovani učenici, roditelji, učitelji i djelatnici škole, zainteresirani korisnici,
dobrodošli na redizajnirane mrežne stranice II. osnovne škole Čakovec, smještene na jugu Čakovca . Vjerujem da će novi atraktivni dizajn naše mrežne stranice, kao i opširniji sadržaji i važne informacije, učiniti vaše pretraživanje jednostavnijim i ugodnijim.
II. osnovna škola  razvila se tijekom godina u javnu ustanovu koja teži izvrsnosti i stalnom poboljšanju odgojno-obrazovnog rada. Rezultati takvih nastojanja očituju se u sudjelovanju naše škole u mnogim važnim projektima i programima, mjerljivim postignućima i uspjesima naših učenika, kao i stalnoj brizi oko uređenja školske zgrade te prepoznatljivom vizualnom identitetu njenih interijera.
II. osnovna škola  osnovana je daleke 1955. godine.  Svih tih godina ugrađivali smo u naše učenike ideale, dragocjena životna iskustva i znanje, a duga i bogata povijest škole obvezuje nas da nastavimo kročiti uspješnim stazama naših prethodnika.
Iza nas je mnoštvo lijepih sjećanja i nasmijanih dječjih lica. Nastojat ćemo i ubuduće, zajedno s novim generacijama naših učenika, sudjelovati u izgradnji ljepše i sigurnije sutrašnjice.
Voditi odgojno-obrazovnu ustanovu za mene je izazov i velika odgovornost. Po prirodi sam znatiželjna i otvorena za nove ideje. Neprestano istražujem mogućnosti, procjenjujem izazove, prihvaćam prijedloge svojih suradnika kako bismo zajedničkim snagama gradili europsku humanu školu. Kontinuirano pratim trendove u odgoju i obrazovanju i uspoređujem rad učitelja II. osnovne škole  s radom učitelja u drugim europskim školama.
Globalizacijski procesi utječu i na obrazovanje. Javljaju se kompleksniji problemi koji zahtijevaju nove vještine i nova znanja.  Osim stjecanja znanja, razvijamo i odgojne i socijalne vještine kako bismo generacije pripremili na izazove suvremenog društva.
Ponosna sam što sam dio ove odgojno-obrazovne zajednice i nastojat ću i dalje poticati mlade u učenju i otkrivanju njihovih mogućnosti kako bi se ostvarili u svojemu punom potencijalu, a svojim radom i djelima oplemenili našu sredinu.