Datum objave: 25. rujna 2024.
Kategorija: Knjižnica | Natjecanja

Sudjeluj u natjecanjima “Čitanjem do zvijezda” i “Čitanje naglas”

Pozivaju se učenici šestih, sedmih i osmih razreda da se uključe u natjecanje Čitanjem do zvijezda 2024./2025. Za natjecanje je potrebno pročitati tri zadane knjige. Natjecanje se sastoji od dvije kategorije: Kviza znanja i Kreativnog uratka (učenik se uključuje u kategoriju koju želi, a može odabrati i obje kategorije). Na školskom natjecanju sudjeluje se pojedinačno, a na županijskom i državnom natjecanju sudjeluje ekipa sastavljena od tri učenika koji su na školskom natjecanju postigli najbolji rezultat. Prijave se primaju u školskoj knjižnici do 7. listopada 2024. Informacije o natjecanju možete potražiti kod školske knjižničarke.

Pozivaju se učenici četvrtih i viših razreda da se uključe u Natjecanje u čitanju naglas. Za natjecanje je potrebno odabrati i predstaviti knjigu po vlastitom izboru. Za nastup svaki natjecatelj ima 5 minuta. U prve 2 minute treba usmeno obrazložiti svoj odabir, a ostale 3 minute su predviđene za izražajno čitanje. Natjecanje se sastoji od školske i županijske razine koja će se održati u Knjižnici Nikola Zrinski Čakovec. Za natjecanje se možete prijaviti kod učiteljice hrvatskog jezika i kod školske knjižničarke od kojih možete dobiti više informacija o natjecanju.

Tekst pripremila: Nina Vugrinec