UDŽBENICI ZA ŠK.GOD. 2020./2021.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN, br. 116/2018.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima  osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (NN, br. 46/2019).

II. osnovna škola Čakovec donosi Odluku o korištenju obveznih i izbornih udžbenika te dodatnih obrazovnih materijala:

U školskoj godini 2020./2021. u uporabi u osnovnim školama bit će dvije vrste udžbenika:

-  „novi udžbenici“ – udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk.god. 2020./2021. za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (2., 3., 6. i 7. razred)

-  „postojeći udžbenici“ – udžbenici za 4. i 8. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk.god. 2014./2015. i udžbenici za 1. i 5. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk.god. 2019./2020.

Sredstvima državnog proračuna nabavljaju se isključivo udžbenici obveznih i izbornih predmeta. Sredstva nisu osigurana za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava  (radne bilježnice, zbirke zadataka, radni materijali za Tehničku kulturu, likovna mape, atlasi, udžbenici za Glazbenu kulturu 1. – 3. razred i dr.).

NAPOMENA:

Popisi udžbenika koji će se koristiti u šk.god. 2020./2021. nalaze se na mrežnoj stranici II. osnovne škole Čakovec pod naslovom Udžbenici 2020./2021.

Roditelji kupuju radne bilježnice, likovne mape, geografski atlas u 5. razredu, radne materijale za Tehničku kulturu i udžbenik za Glazbenu kulturu od 1. – 3. razreda (prema popisima udžbenika za pojedini razred).

Mole se roditelji prvih razreda da ne kupuju likovnu mapu  jer će se iste nabavljati u dogovoru s razrednicama.

Učenici će udžbenike preuzeti prvi dan školske godine 2020./2021.

O odabiru ostalih dodatnih obrazovnih materijala (zbirka zadataka, nastavni listići, ispiti i sl.) roditelji će se preko suglasnosti očitovati početkom školske godine 2020./2021.

Molimo da pratite mrežnu stranicu škole na kojoj će biti objavljene sve novosti vezane uz udžbenike.

objavio: Iva Naranđa Nina Vugrinec   datum: 2. 7. 2020.

EU Code Week 2018

CodeWeek 2018