IZNIMNI USPJESI UČENIKA II. OŠ ČAKOVEC U MATEMATICI

Učenica Marija Dora Marodi predstavljala je na natjecanjima iz matematike ne samo II. osnovnu školu Čakovec, nego i Republiku Hrvatsku.

Nakon osvojenih prvih mjesta na školskim natjecanjima posljednjih godina osnovnoškolskoga obrazovanja, učenica je bila sudionica i na županijskim natjecanjima iz matematike, na kojima je  je dvije godine za redom osvojila prva mjesta. Prošle je godine bila 4. na Državnom natjecanju iz matematike, a i ove je godine, tijekom listopada, čeka državno natjecanje koje se trebalo održati proteklog proljeća, a bilo je odgođeno zbog pandemije koronavirusa. Mentor na svim razinama natjecanja bio je učitelj Vlatko Pasarić.

Ove je godine državno povjerenstvo usporedilo rezultate iz svih županija i odabralo najbolje učenike iz cijele Hrvatske, pa tako i Mariju Doru, za sudjelovanje na Hrvatskoj juniorskoj matematičkoj olimpijadi (JMO). Izvrsno je riješila test i osvojila 5. mjesto na JMO te se kao članica hrvatske šesteročlane ekipe plasirala na najveće međunarodno natjecanje do 14 godina – Juniorsku Balkansku Matematičku olimpijadu (JBMO).

JBMO je zadnje i najveće natjecanje iz matematike za djecu do 14 godina. Na natjecanju sudjeluju učenici iz 18 država. Natjecanje se svake godine do sada održavalo u jednoj od 18 država koje sudjeluju. Nažalost, ove su godine zbog epidemiološke situacije učenici rješavali zadatke u matičnim gradovima - u Republici Hrvatskoj u Zagrebu.

Tako je Marija Dora Marodi imala priliku početkom rujna u Zagrebu predstavljati Republiku Hrvatsku i II. osnovnu školu Čakovec, što nas čini neizmjerno ponosnima.

Naša učenica na natjecanjima je dosegla najvišu moguću razinu, na čemu joj iskreno čestitamo!

U međuvremenu, postala je učenica Gimnazije Josipa Štolcera Slavenskog. Želimo joj puno sreće u nastavku školovanja i ne sumnjamo da će i dalje ostvarivati zavidne rezultate.

Učenik Marko Horvat, s mentoricom Dunjom Mikulaj, također je došao do samog kraja.

Nakon što je zajedno s učenikom Ivanom Lukačevićem ostvario odličan rezultat na školskom i županijskom natjecanju iz matematike (Ivano 1. mjesto, Marko 4. mjesto) državno je povjerenstvo odabralo najbolje učenike iz Hrvatske za Hrvatsku matematičku olimpijadu za kadete HMOK. HMOK je najviše natjecanje za 4.,5. i 6. razrede.

Marko Horvat osvojio je prvo mjesto u kategoriji 4. razreda. Čestitke Marku i mentorici!

Objavili: Vlatko Pasarić, Branka Lamza

objavio: Branka Lamza   datum: 25. 9. 2020.

Satnica 2020./21.

« Listopad 2020 »