ETWINNING PROJEKT "RECIPE FOR A PERFECT CHRISTMAS"

NACIONALNA OZNAKA KVALITETE:
Branka Lamza i Iva Naranđa

Ove godine iščekivanje Božića odlučili smo obilježiti zajedno s našim europskim partnerima kroz eTwinning projekt ˝Recipe for a Perfect Christmas˝. Našu školu u projektu predstavljaju učiteljica informatike Iva Naranđa i učiteljica engleskog jezika Branka Lamza. Cilj projekta je da svaka zemlja dočara svoje božićne običaje i atmosferu te u konačnici napravi svoje poglavlje u zajedničkoj on-line kuharici.

QUALITY LABEL

Projektu se pridružio velik broj učenika naše škole: učenici 4.a i 4.b razreda uključeni u izvannastavnu aktivnost Informatika 4, učenici 5. - 8. razreda, polaznici izvannastavnih aktivnosti Web masteri i Engleska radionica te nekoliko učenika 7.r. polaznika izbornog predmeta informatika.

Ovo su aktivnosti kojima je u projektu ˝Recipe for a perfect Christmas˝ sudjelovala Engleska radionica:

KRATKI FILM ˝CHRISTMAS IN CROATIA“

Pozivamo vas da pogledate kratki film o božićnim običajima u našoj zemlji. Polaznice Engleske radionice pripremile su i Kubbu križaljke i kviz kroz koje možete provjeriti svoje znanje.

KRIŽALJKA

KRIŽALJKA2

IZRADA STRIPA I CRTANOG FILMA

Koristeći web alat Toondoo učenice 5.b razreda Melita Sandrin i Antonija Vukelić izradile su božićni strip. Melita Sandrin je uz pomoć alata Go!Animate izradila crtani film.

SANTA ETWINNING

CHRISTMAS IN CROATIA by melita7 on GoAnimate

Animation Software - Powered by GoAnimate.

Ovo su aktivnosti s nastave informatike, izvannastavne aktivnosti Informatika 4 i Web masteri:

TRADICIONALNI HRVATSKI RECEPTI

Stela Šarić, 8.r. izradila je prezentaciju o receptima naših baka.

Karolina Kereta, 7.r., izradila je prezentaciju s receptom za Božićni kolač s čajem:

Lorena Šimunić, 7.r., Jakov Sedlar, 7.r. i Stela Šarić, 8.r., posvetili su se jelima omiljenima u prošlosti i sadašnjosti.

BOŽIĆNE ANIMACIJE

BOŽIĆNE SLAGALICE - PUZZLE

Zabavite se slagalicama koje je izradio Vanja Čugalj-Pongrac, 6.r.

BOŽIĆNE ČESTITKE

OBLACI RIJEČI

Zabavili smo se i s on-line alatom WORDLE koji generira "oblake riječi" iz teksta kojeg unesemo.

ZAJEDNIČKE AKTIVNOSTI MLADIH INFORMATIČARA I ENGLESKE RADIONICE

objavio: Iva Naranđa Branka Lamza   datum: 20. 12. 2012.

LINKOVI

EU Code Week 2018